| HateLove a întrebat:

fundita. Vreau si eu cel mai scurt rezumat(o pag) al cartii Fortele raului absolut de Kelley Armstrong. Abia am citit cartea, mi-a placut, dar nu prea am inteleso. Dar as vrea k rezumatul sa fie mai dezvoltat. Ms :*:*:*:*:*:*:*

1 răspuns:
| KalinKalinel a răspuns:

Kelley Armstrong
este autoarea seriei de success
Women of the Otherworld
, devenit bestseller
New York Times
. Kelley istoriseste povesti inca dinainte de a invata sascrie. Primele ei incercari asternute pe hartie s-au dovedit afi dezastruoase. Daca i se cerea sa scrie o poveste desprefetite si papusi, in istorisirea ei apareau in mod inevitabil fetetransformate in stafiisi papusi malefice, spre groaza sidisperarea profesorilor ei. Dar toate eforturile de a oconvinge sa creeze povesti "normale" au esuat. Astazi, eacontinua sa urzeasca povesti cu stafii si demoni si varcolaci, di locul special in care scrie, aflat in pivnita casei.
Invocarea
este primul roman pentru adolescenti scrisde Kelley si totodata primul volum din seria
Fortele RauluiAbsolut.
Cartea este structurata in 47 de capitole captivante.Chloe, fetita de 3 ani inocenta isi salute parintii deramas bun inainte ca ei sa plece la o petrecere importanta.Ramasese doar cu Emily, bona ei cea "rea", care o trimise inpivnita dupa o cutie de suc. Chloe era ingrozita de pivnitafiindca ii era frica de intuneric, dar mai ales de doamnaHobb, care le speriase pe toate celelalte bone ale sale. Candajunse jos, se intalni terifiata cu batrana doamna Hobb, ce ostriga pe nume.Chloe se trezi brusc, cu mana pe pandantivul ei, amintindu-si ca avea 15 ani si nu mai avea o mama de 6 ani.II povesti matusii sale Lauren visul, parand a fi destul deingrijorata la telefon. Porni spre scoala de arte, unde avea o importanta intalnire aclubului de film. Aleasa in rolul principal din film, se duse latoaleta petru a se dezmetici din acea euforie ce ocuprinsese