| meandme111 a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati niste carti la fel de interesante ca "Elevul Dima dintr-a saptea". Imi place acest gen de carti in cre este scrisa viata unui om)))

5 răspunsuri:
| AllyEuu a răspuns:

Cişmigiu & Comp. Crede-mă e superbă cartea happy big grin

| ella4k a răspuns:

Nu stiu daca au vreo asemanare, insa mie mi-au placut aceste carti sper sa-ti placa si tie
Sarmanul Dionis
Tinerete fara de bartanete si viata fara de moarte
Frunze de dor de Ion Druta

| meandme111 explică (pentru AllyEuu):

Ce inseamna semnul asta " &"?

| Cameliapantiru a răspuns (pentru meandme111):

Semnul acesta inseamna "si''/''et'' (in franceza).
Si da, "Cismigiu & comp." e o carte foarte buna, pentru adolescentii oricarei generatii.

| Cameliapantiru a răspuns:

Mie mi s-a parut foarte interesanta "Un om sfarsit"-Giovanni Papini.