| Pavalache_Mircea_1995 a întrebat:

Vreau, de data aceasta sa-mi recomandati alte carti de tipul:"Elevul Dima dintr-a saptea" si "Romanul adolescentului miop".Eu personal sunt in curs sa citesc cartea "Elevul Dima dintr-a saptea si dupa aceea o sa urmeze Romanul adolescentului miop si multe alte carti.Imi place f mult aceasta carte si mi se potriveste deoarece sunt si eu in clasa 7 ca personajulbig grinima.Multumesc

Răspuns Câştigător
| mcorvin a răspuns:

Incearca invitatie la vals, tot de mihail drumes. insa tinand cont de varsata ta, e destula diferenta, dima era intr-a 7-a la o varsta mai inaintata, sistemul scolar era altfel. parerea mea e ca ar trebui sa incerci oricare din cartile astea la varsta ta: winnetou (sau orice carte de karl may), stapanul inelelor (j.r.r. tolkiens), aventurile lui tom sawyer (mark twain). si lista poate continua daca esti interesat happy

| Pavalache_Mircea_1995 explică (pentru mcorvin):

Multumesc frumos pentru cartiile recomandate.

3 răspunsuri:
| Pavalache_Mircea_1995 explică:

Mai bine asculta tu daca n-ai ce face.
Eu nu vreau sa ascult manele.Mai bine fac ceva constructiv decat sa ascult manele.

| Pavalache_Mircea_1995 explică:

Hai,hai.Ma lasi in pace?