| Vernusio a întrebat:

Ati citit vreo carte in 2-3 zile? Ce carte?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O, da, nenumarate. Imi amintesc acum Baltagul de Sadoveanu, Ciuleandra de Rebreanu (am citit-o in jumatate de zi), Cartea de la San Michele de Axel Munthe, Candid sau Inocenta de Voltaire, pe Donul linistit de Solohov (am citit-o in 4 zile, are 5 volume).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul suprem in 3 zile.

| nirocino a răspuns:

Magicianul de John Fowles, in 2 zile.

| AFR81 a răspuns:

Da, am citit cateva in 2-3 zile sau mai putin:
"Mustafa Kemal Ataturk" - Edward Erickson
"Cea mai frumoasa poveste" - Adrian Cioroianu
"Hannibal" - Nic Fields
"Decebal, regele dacilor" - C.C. Petolescu
"Alexandru cel Mare" - Hans Joachim Gehrke
"Manifestul partidului comunist" - Karl Marx; Friedrich Engels

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Pai: Cainele din Baskerville, Capitan la 15 ani, Cei trei muschetari, Golful francezului, Adela (am citit-o intr-o zi) etc

| Alexischan a răspuns:

Am citit seria Harry Potter, seria Hunger games, seria Septimus Heap, Divergent, Seria Amurg, O palarie plina de cer, Carrie, Shining, Doctor Sleep si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
Povesti de groaza si mistere de Arthur Conan Doyle
E misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi da 404 error

| justanotheruser99 a răspuns:

Am citit toată seria Harry Potter (7 volume consistente) in 4 zile.winking
Unele romane sunt o lectura ușoară, prin urmare le citesc destul de repede, insa cărțile filosofice, spre exemplu, te pun puțin pe ganduri, deci necesita mai mult timp de intelegere decat de citire.

| KinderBeeeib a răspuns:

Damnare,de Lauren Kate, in o zi si jumatate