| ServanaAtoni a întrebat:

Care este cea mai buna carte pe care ati citit-o?

Răspuns Câştigător
| Mara_1046 a răspuns:

O mie de farame - James Frey

22 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In adolescenta mi s-a lipit de suflet "La Medeleni" de Ionel Teodoreanu, iar mai tarziu, printre multe altele, "Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell si continuarea ei "Scarlet" de Alexandra Ripley.

| cristi202 a răspuns:

Au fost multe carti bune pe care le-am citit in viata (cindva eram un "soricel de biblioteca"!happy ), insa nici o carte nu pot sa o compar cu Biblia. E de de parte cea mai extraordinara carte ce am citit-o, pentru ca influentat enorm viata mea.

| Anileda a răspuns:

Măndrie si prejudecată

Spor la citit si la revedere.

Aniledă

| ExistaMosCraciun a răspuns:

"Puterea magica a gandului"

| Cryssbest a răspuns:

Grea intrebare, pentru ca am citit foarte multe si m-am atasat de toate in feluri distincte. Sa zicem... "2001 - O Odisee Spatiala", scrisa superb de Arthur Charles Clarke, si pe care o recomand oricui!

| StopTheWar a răspuns:

Charlie si fabrica de ciocolatalaughing

| ServanaAtoni explică:

@cristi202, multumesc ca mi-ai zis! de 2 ani zic ca ma apuc sa o citesc si inca nu am facut-o.

| Mar a răspuns:

Copii capitanului grant
cele doua diane

| Nik a răspuns:

Amintiri din copilarie toate volumele

| Daniela_3373 a răspuns:

Fortareata Digitala - Dan Brown big grin

| Missy_4860 a răspuns:

Kevin Guifoile - Joc de Umbre

| Someone_1110 a răspuns:

Capitan la 15 ani-Jules Verne

| Byclick a răspuns:

Capra cu 3 iezi

| cr1st1n1k a răspuns:

Lorelei -ionel teodoreanu

| Cristina300798 a răspuns:

Iubita regelui Navarei

| sicklove a răspuns:

Maitreyi este scrisa de Mircea Elade sunt sigura ca ai auzit de ea. sau New moon:X

| KiiDdaCoOrRvVi a răspuns:

Cum sa cresti un elefant in casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crima din Orient Expres-Agatha Christie :Xbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu am fost pasionata sa citesc doar o carte, mereu am vrut mai mult.cat mai multe continuari.si dupa sa imi imaginez eu urmatoarea carte.
Pana acum Jurnalele Vampirilor au foast cartile care mi'au deschis drumu pentru setea de a citi si alte carti cu vampiri sau intamplari paranormale dar care au un strop de dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut mult: Invitatie la vals - Mihail Drumes, Ascanio - Alexandre Dumas, Capitanul la Fortune - Yves Gandon...si altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion, maytrei, romeo si julieta etc

| nata_ik a răspuns:

Romanul: "Femeia pacatoasa"