| JaDiDaTa a întrebat:

Am citit recent Ultima noapte de dragoste, prima. si Codul lui DaVinci. Mi-au placut amandoua. Imi puteti recomanda alte carti, asemanatoare? Si unele cu un "impact psihologic", caee sa ma influenteze, ca sa spun asa?

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Avand in vedere ca ai citit 2 carti diferite, ai putea citi si un KafKa(Procesul sau Castelul), poti citi la intamplare sau recomandare un Cartiucescovici (nu-i tin minte numele), ca sa vezi diferente, sau chiar un Edgal Allen Poe sau Dostoievskii. Daca vrei ímpact psihologic la MAXIMUM!).

| AnonimaOk a răspuns:

Buna!
Ai putea incerca "Patul lui Procust" de Camil Petrescu, "Maitreyi" de Mircea Eliade, "Domnisoara Christina" de Mircea Eliade, "Nunta in cer" de Mircea Eliade, "Enigma Otiliei" de George Calinescu, "Divina Comedie" de Dante Alighieri, "Panza de paianjen" de Cella Serghi, "Rosu si negru" de Stendhal,
"Camera cu vedere" de Forster, "La rascruce de vanturi" de Emily Bronte.
Soer ca am ajutat!

| NAdrian a răspuns:

"Marcel Proust - In cautarea timpului pierdut"

"John Fowles - Magicianul"