| CiocolaticaDulshee a întrebat:

Am compus o noua poveste si as vrea sa o fac populara, daca puteti sa intrati sa o cititi :) si voturi, daca nu e prea greu (apropo, toate comentariile jignitoare daca sunt le vreau aici, nu la poveste, da?) :)
http://www.wattpad.com/36566738-alvin-si-prietenii-lui-i maginari

9 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Frumos! happy

| Florinaa123 a răspuns:

E foarte frumoasa. Continua cu scrisul.

| andrei1237 a răspuns:

Este un articol interesant si frumos!

| Deyutza_Deea_1994 a răspuns:

Foarte frumoasa povestea si eu scriu povesti si o sa incerc sa pun una la ora 20:00sau maine.

| Kaℓi a răspuns:

Ingrozitor sad
Lasa scrisul, citeste. Fa-ti un bine... nu-ti mai irosi timpul cu asa ceva.

| corolav a răspuns:

Amice, cu psihologa nu prea ai rezolvat-o. Ți-a dat „cu flit".
Caută un psihiatru!
Ai probleme la „mansardă". Becul tău de 20.000 de wați stă să explodeze.
Ești oltean.
Băiat deștept!
Sînt curios la ce școală ai învățat gramatica limbii pe care te chinui să o vorbești și să o scrii.
În rest ...cred că te poți adresa unei edituri serioase. Sînt multe șanse să-ți accepte manuscrisul.
În librării se vor bate clienții ca albinele la stup ( m-am jenat să scriu alt ceva; cenzura e tare a dracului în parohia asta) văzînd pe ce hîrtie de excepție s-a tipărit ultimul răcnet de „tuhăs papir". Virtualii clienți deja au și lansat pe TPU ce reri pentru volum și autografe.
Pentru că ți-am oferit gratuit această prefață, din banii de pe carte fă și tu o modestă donație pentru azilanții de la Măr cuța.
Să auzim numai de bine!
P.S. Cheamă un meseriaș să vadă ce e cu instalația ta de la mansardă.

| LSMM a răspuns:

Bună!
Străduiește-te, te rog, să scrii corect din punct de vedere gramatical dacă vrei ca povestea ta să fie "populară". Altfel, e bună de aruncat la gunoi.
Am simțit un vag sentiment de milă în timp ce îți citeam "ciorna", dar nu pot stabili cauzele.
Tu doar deschide un manual de română. Merci.

| bogdan72 a răspuns:

Ortografie. Punctuatie. De ce? crying

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Citește mai multă literatură, exersează mai mult, perseverează. Răsfoiește manualele de gramatică, nu le ignora, acordă-le o mai mare importanță, fiindcă își au rostul lor, mai ales, dacă te îndulcește să auzi, că ești un... scriitor aspirant.
Numai scriitorii de mâna a doua, susțin criticii literari, scriu mai mult decât citesc.
Tu, ce alegi să fii?