| BeInnocent a întrebat:

am cumparat recent cartea lui Stephen King, " Casa intunericului " si pe coperta scrie " Mult asteptata continuare a "Talismanului...". Adica treebuie sa citesc mai intai Talismanul, nu? Asa e?

1 răspuns:
| Scarbo a răspuns:

Am citit cartea casa intunricului fara a mai citi si prima parte : talismanul, si pe mine m-a vrajit titlul cartii, eu am inteles-o si asa fara sa citesc prima parte, pana pe la pag 100 si ceva nu ai sa intelegi mare lucru, mai ales ca-i si o carte cu mister, si pe langa asta e a 2a parte, dar nu prea au legatura intre ele, poti citi rezumatul talismanului daca vrei, poate te va ajuta sa intelegi mai bine de la inceput.