| efik a întrebat:

Buna am la romana de facut o revista cu orice tema pe care o vrem noi...am nevoie de cit mai multe idei pe care le-as putea folosi chiar si desene...

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știi ce cred eu? Profa voastră de lb. română se află "puțin" în pană de inspirație, de aceea v-a si propus, într-un mod "subtil" s-o faceți voi laughing. Într-adevăr, ea este cea care coordonează o astfel de revistă..., dar chiar așa, să vă pună pe voi s-o realizati?!
Eu zic să începi cu un mini interviu cu directorul scolii, despre realizări, despre promovabilitate, până la problemele privind relaţia profesor – elev, profesor – profesor, profesor – părinte, poți propune o pagină cu concursuri, poezii, desene, fotografii cu elevii silitori, pagină cu rețete culinare etc.
Hai că o să-ți trimit mai multe idei prin mesaj privat.