| Hhaha4685 a întrebat:

Am de facut o revista semestriala la romana si i-am pus numele "Viata Liceenilor" ce as putea pune in ea? Nu am nici o idee. va rooog sa imi dai idei

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Nicoleta! O idee ar fi sa publicati in "Viata liceenilor" articole(scrise de tine si de colegii tai) despre activitatile clasei din acel semestru:excursii, vizite la muzee, piese de teatru/expozitii/lansari de carte/spectacole la care ati mers impreuna. Ati mai putea publica poezii si eseuri compuse de unii dintre voi, cateva recenzii de carti reusite si, in fine, o pagina cu rezultatele voastre la concursuri si olimpiade, inclusiv concursuri sportive, de muzica, pictura etc. Sper ca ti-au folosit ideile mele ca punct posibil de pronire! Spor si inspiratie in alcatuirea revistei iti doresc!