| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare si anume pot să citesc o carte(de exemplu de la biblioteca) de pe internet?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de obicei cartile de pe internet (cele virtuale) trebuie platite pentru a putea fi descarcate. De obicei nu se gasesc asa gratis (de obicei). Dar existadiferite metode prin care poti sa substragi o carte, daca exista pe diferite siteuri, gratiswinking

| Mihai1499 a răspuns:

Despre ce... Carte vorbești? Nu ai dat niciun titlu. Adică sigur, poți căuta numele cărții pe net cu ".pdf" la final, dar nu ți se garantează că o găsești.

Oh, și dacă o găsești pe un site de genul "fă-ți cont pe 30 de zile ca să descarci", de obicei cu multe cărți în fundal, să nu ai încredere în ele. Nu te înscrie. Dacă au evaluări de pe conu uri de Facebook, caută conturile, s-ar putea să fie conturi false.

Scribid e plătit, dar e ca lumea.

Și nu am voie să recomand site-uri de piraterie dacă nu găsești cum am spus.