| XnameX a întrebat:

Buna are cineva niste idei de subiectul 2 de bac? am nevoie sa fac cateva argumentari si am scris despre niste teme gen copilarie muzica lectura etc si am ramas fara idei. nu as vrea chestii prea complicate si nu despre iubire. multumesc anticipat
dau funda si cat mai multe exemple sa am de unde alege ca mai am de facut vreo 4 compuneri.

Răspuns Câştigător
| Nicolaaa1994 a răspuns:

Importanta comunicarii, importanta sportului, importanta cunoasterii unei limbi staine, importanta mancarurilor sanatoase, importanta calatoriilor.

1 răspuns:
| Baciu_Andreea_1996 a răspuns:

Ce zici de:
-rolul literaturii in viata adolescentului
-rolul literaturii religioase in viata copiilor
-rolul cunoasterii istoriei nationale
-modul in care familia influenteaza tinerii in alegerea unei cariere
-rolul studiilor critice in formarea unui punct de vedere argumentat
-rolul eseelor argumentative
-importanta lecturarii in viata adolescentului
-rolul prieteniei.
sper ca unul dintre aceste subiecte te ajuata