| alexuthza a întrebat:

Are cineva niste idei despre cateva teme pentru compuneri, dar nu teme de genul venirea primaverii sau altele, ceva mai complex. Funda laughing))

Răspuns Câştigător
| Fabiana2R a răspuns:

O viziune unica asupra iubirii, o compunere in care sa iti expui punctele de vedere cu privire la copiii cu dezabilitati, batranii cu pensie mica, oamenii care divorteaza. par subiecte minore si inutile, insa acestea ne marcheaza viata de zi cu zi si sunt mult mai apreciate. eu intotdeauna la scoala am facut compuneri usor dramatizate; cand toti scriau despre craciun ca impodobeau bradul, eu am scris despre un accident rutier si despre cum un tanar fara parinti si-a petrecut singur craciunul in spital. trebuie sa eviti "obisnuitul", pentru ca socantul atrage, si mai ales originalitatea. sper ca ai inteles la ce ma refer happy lucrurile marunte sunt mult mai importante!

3 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Dependenta de retelele de socializare ar fi o idee. Pe asta o stiu ca am facut si eu ceva de genul big grin.

| dianaandra1467 a răspuns:

- Sfârșitul Lumii
- Un nou președinte
- Revoluția țării
- Un vis nemaipomenit
- Dacă Dumnezeu ar apărea pe Pământ ( scuze dacă ești atee )
- Morții să reînvie.
- Animalul care vorbește

Și multe altele. Scuze dacă ți se pare ciudat, am vrut să-ți dau ceva nemaipomenit laughing

| alexuthza explică (pentru dianaandra1467):

Sunt super temele. Ms mult happy