| Ctmfresh28 a întrebat:

as dori sa imi recomandati niste carti care v-au placut in mod deosebit, daca se poate sa fie genul cartilor pe care le-am citit eu. Doresc ceva usor de citit si de "digerat".
Cartile pe care le-am citit:

1.Viata ca o prada - Marin Preda (acum stau si ma gandesc ca e doar o carte biografica, dar mi-a placut enorm)
2.Romanul ad. miop - Mircea Eliade (Partea a2a mi-a placut mai mult)
3.Pe aripile vantului - Margarel Mitchell(Am citit cam 800/1250pag. si povestea in sine mi-a placut, pacat cu descirerile foarte lungi si fara rost)
4.Au fost saisprezece - Piet Legay( Cred ca i-am pocit numele, cartea nu e foarte cunoscuta, dat mi-a placut enorm)
5.Padurea spanzuratilor(Mi-a placut si aceasta carte destul de mult, as incadrao la granita cartilor pshiologice si restul, deci mi-ar placea carti de genul...)
6.Crima si pedepsa - Dostoievski(Povestea in sine mi-a placut, dar cred ca m-am grabit sa citesc o asemenea capodopera asa de repede sperand ca voi fi complet surprins de ea, pe cand nu mi-a starnit o placere asa de mare, nu stiu de ce, cu toate ca povestea mi-a placut, parca citeam doar ca sa citesc.)

M-am gandit sa imi cumpar:
1.De veghe in la nul de secara - J.D.Salinger
2.Toba de tinichea - Gunter Grass
3. Ceva scris de Sven Hassel, deoarece mi-a placut mult cartea lui Piet Legay(recomandatimi 1-2carti de Hassel daca stiti)

5 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Cred ca Lessie e o carte foare emotionanta. Sau jurnalul unui pust

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit "de veghe in lanul de secara" si e interesanta.
Ce m-a impresionat a fost actiunea intinsa pe 3 zile combinata cu amintirile si opiniile personajului principal.

| Ctmfresh28 explică:

Scuzati greselile de ortografie, sunt pe tableta...

| Jack99 a răspuns:

Sven Hassel, Blindadele mortii, super carte. Scene de razboi, farse de pe front, nasteri in tanc are de toata big grin

| Ctmfresh28 explică (pentru Jack99):

Ai scris incorect sau chiar ai vrut sa scrii "nasteri in tanc" laughing Mi se pare mult prea mult umor pentru o carte de razboi laughing