| Ady_6190 a întrebat:

as dori si eu sa iau de pe edu.ro lista cu operele pentru bac care au fost pentru anul precedend. si nu gasesc pe situl lorstraight face. ma poate ajuta cineva?
funda!

2 răspunsuri:
| Decrepit a răspuns:

Nu acolo se gasesc operele ce se dau la BAC, acolo vei avea ceva random, din orice ai facut dintr-a X-a pana in clasa a XII-a, inclusiv.Pe langa ce a scris @MartyMcFly,s-au mai adaugat recent doua aberatii,critica lui Maiorescu si cea a lui Lovinescu,daca nu ma insel, care ar putea, prin ghinion pica la BAC, la fel ca traditionalismul in 2007, de stateau toti in sala ca niste muste otravite, de frica.Sansele ar fi totusi foarte mici pentru asa ceva.Programa e in general, cam aceeasi pentru fiecare an, plus-minus cate ceva.