| ralluca15lp a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o lista cu toate operele studiate in clasele 5-8 pentru examen?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Pai am avut in a 5-a Schita- D-l Goe + caracterizarea lui Goe si
Basmul- Praslea cel voinic si merele de aur. (caracterizarea fetei de imparat si etc.)
In a 6-a: Pastelul- Iarna de Vasile Alecsandri si Fabula- Cainele si catelul.
In a 7-a am avut Nuvela- Doua loturi (caracterizarea lui Lefter Popescu) si in a 8-a Nuvela- Popa Tanda.

1 răspuns:
| NeymarJr11 a răspuns:

Vezi ca nu iti da, opere, mie anul trecut mi-a dat exerciti, iti da sa faci propoziti, cu verbe, nu imi mai aduc bine aminte, sa faci o compunere cu un prieten de al tau, nu iti va da opere 100%,