| SimonaQs a întrebat:

As vrea sa stiu care este cartea voastra preferata, si daca se poate sa-mi si explicati de ce este asa. Mie imi plac cartile de dragoste, dar de la un timp ma tot gandesc sa imi cumpar 2 carti: Orasul bantuit de Stephen King si Alchimistul de Paulo Coelho. Voi le-ati citit? Nu vreau sa le iau si sa nu imi placa pentru ca as arunca niste bani degeaba...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste carti cu adevarat mature iti pot recomanda si-o te faca sa gandesti mai profund despre viata.
1.Biblia
2.Stapanul Inelelor de J.R.R.Tolkien
3.Mein Kampf sau Lupta mea de Adolf Hitler
4.Sistemul ocult de dominare al lumii de Os Kuhlen
5.Istoria Secreta a Lumii de Jonathan Black
6. Experimentul Pamant de Hartwig Hawsdorf
7.Copii Matricei de David Icke
8.Au existat uriasi pe Pamant de Zecharia Sitchin
9.Silmarillion de J.R.R.Tolkien
10.Secretul Suprem de David Icke.
Daca vrei sa citesti ceva serios nu tampenii de dragoste, dar la urma urmei fiecare face ce-i place.Iar cartea mea preferata care e? Pai...care crezi tu ca este cartea cartilor? Hmm?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Am citit Alchimistul, foarte frumoasa cartea si se citeste foarte usor, dar zic ca poti sa o citesti in format pdf. Cartea mea preferata este "Niciodata Impreuma?" J.A Redmerski, este o carte de dragoste superba, se prezinta povestea lui Andrew Parrish (o sa te indragostesti de el daca citesti), si povestea lui Camryn Bennett. Cartea este absolut minunata si cu siguranta o sa o indragesti din primele pagini.

| JokerDeaD a răspuns:

Mi-e nu-mi plac cartile de dragoste, dar cele mai bune volume pentru mine sunt cele scrise de Sven Hassel, imi plac deoarece el a pus cate putin din fiecare gen happy

| girlygirl285 a răspuns:

Alchimistul este o carte clasica, merita sa o ai in bilbioteca si dupa parerea mea este interesanta, in schimb nu as putea sa iti spun despre Orasul Bantuit, nu am citit-o. Ii foarte probabil sa fie buna, deoarece am mai multe carti de Stephen King dar nu toate mi-au placut. Sa iti raspund la intrebare, imi plac in general cartile horror, cu mister. Adica mai citesc si romantice sau genul acesta da vreau carti care sa nu le mai las din mana. Sper ca tel-am ajutat

| SimonaQs explică (pentru girlygirl285):

Mie nu imi plac acele carti in care ma pierd printre randuri sau care sunt greu de inteles laughing)) Niste titluri concrete?