| pisihabarnuare a întrebat:

care sunt cartile recomandate pentru citit la cls VII. Nu vreau poezii sau carti cu peste 300 de pagini. multumesc. FUNDA

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la biblioteca centrală, secțiunea beletristică.
Lectură plăcută!
Pa, pa.

| pisihabarnuare explică (pentru Legiuitoarea):

Asta depinde de orasul de unde te afli tu. eu sunt in Braila si nu stiu unde esti tu.

| suffarstar a răspuns:

Robin Hood, Adeventurile lui Gulliver, Robinson Crusoe, Vaporul alb, Heidi, Comoara din insula.

| PopAnaMihaela a răspuns:

Baiatul Miliardar, Charlie si Fabrica de ciocolata ( si mai este o carte cu el si un lift care merge in spatiu )