| IuliaPink a întrebat:

Ce carti pentru citit in vacanta imi recomandati? Am terminat cls 6 happy

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Încearcă cele 5 volume din Cireșarii de Constantin Chirită.
Sunt mai multe genuri:ficțiune, acțiune, dragoste. Sunt cărți potrivite vârstei tale.

Lectură plăcută!

| lexi21 a răspuns:

"Lorelei" de Ionel Teodoreanu e un roman romantic foarte frumos si destul de usor

| ovy90 a răspuns:

Domnul goe

| Denisa_Vlaciu_1983 a răspuns:

Pai eu am terminat cls a 5-a dar ti-as recomanda Singur pe lume-Hector Malot, Bacalaureat, Tren de placere, LAntul slabiciunilor.Abu-Hassan - Caragiale, Luceafarul, Adio - Eminescu, Doamna Chiajna-Alexandru odobescu, 20.000 lege sub mari-Jules verne, Charles Dickens-Poveste de Craciun, Cei trei muschetari-Alexandre Dumas. Stiu ca unele sunt grele dar le poti citi in viitorul mai...departat. Lectura placuta :*!