| Iony_5207 a întrebat:

TPU! :* Vreau si eu sa-mi recomandati niste carti bune de citit in vacanta de vara. Multumesc.

19 răspunsuri:
| Iony_5207 explică:

N-am auzit de aceasta carte. Cateva detalii? big grin

| i86e2 a răspuns (pentru Iony_5207):

Pentru asta exista google-ul, e cea mai vanduta carte SF si e foarte interesanta, vei vedea. Nu te lua cu astia cu Twilight, aia e o porcarie.

| Iony_5207 explică (pentru i86e2):

Stiu ca exista google-ul, dar am preferat o parere de la cineva care a citit-o, nu o mica descriere scrisa pe un site cu carti online, care de multe ori, fac orice ca sa-si vanda produsul. M-am pacalit (daca pot spune asa) cu multe carti. Pareau interesante, dar dupa 10 pagini m-am oprit din citit. laughing

| i86e2 a răspuns (pentru Iony_5207):

Imprumut-o de la biblioteca, si gata, e gratis.

| Iony_5207 explică (pentru i86e2):

Ok. Multumesc.

| Iony_5207 explică:

Multumesc!

| acinorev a răspuns:

Daca vrei carti, ce esti? Fata sau baiat? Ca daca esti baiat, eu ma apuc acum si scriu o gramada de carti pentru FETE> Deci B sau F?

| Iony_5207 explică (pentru acinorev):

Fata. 17 ani.

| Annesss a răspuns (pentru Iony_5207):

Daca ai 17 ani ai putea sa citesti ce iti trebuie pentru bac happy

| Iony_5207 explică (pentru Annesss):

Si eu m-am gandit la aceasta varianta, dar e totusi vacanta...am timp pentru BAC.hee hee

| acinorev a răspuns (pentru Iony_5207):

Mrs. happy

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Uite ceva carti-Twilight, Fantomele ne stiu toate secretele, Harry Potter, Iubitul virtual, Pantaloni Calatori, Stapanul viselor, Jocurile foamei, Micutele mincinoase, Singur pe lume, Micul print, Alice in tara minunilor, Peter Pann si asa mai departe.

| Iony_5207 explică (pentru MusicIsTheAnswer):

In afara de "Iubitul virtual" si "Pantaloni calatori" le-am citit pe toate. Multumesc oricum. :*

| someonelikeyou4 a răspuns:

Nu ai precizat ce gen de carti. Mai serioase sau de-astea simple cu adolescenti?happy

| Iony_5207 explică (pentru someonelikeyou4):

Carti de viata. Nu vreau SF-uri, vampiri sau alte nebunii. big grin

| Annesss a răspuns:

"Invitația la vals" și "Elevul Dima dintr-a șaptea" ambele scrise de Mihail Drumeș sau " Cel mai iubit dintre pamanteni" de Marin Preda

| Iony_5207 explică (pentru Annesss):

"Invitatie la vals" n-am citit-o. Multumesc pentru recomandare.

| adysamy a răspuns:

Citeste,,Jurnalul unui pusti,, e superba cartea! happy