| Sofia29 a întrebat:

Ce carti imi recomandati de citit in vacanta de iarna? As vrea ceva semnificativ

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Eu citesc mai mult romane, si nu din astea spirituale.Dar am invatat:
-multe despre prietenie ( jurnalul unui pusti, hihi)
-sa nu ai incredere in toti oamenii (pe asta cred ca am deprins-o din toate)
Eu citesc mai mult gen jurnalele vampirilor/instrumente mortale, asa ca nu prea stiu ce am invatat din ele. Oricum cand citesti astfel de carti simti aventura, suspansul (ca atunci cand a evadat Chloe din sanatiriu-fortele raului absolut).

| Sofia29 explică (pentru Axys):

Multumesc mult :*

6 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Ai aici diferite carti uite

http://www.tpu.ro/......b-plapuma/

| bogdan72 a răspuns:

"Viscolul", de Vladimir Sorokin
"Huliganii", de Mircea Eliade
"Padurea norvegiana", de Haruki Murakami

| aida009 a răspuns:

Adolescentul de Dostoievski
Eu am citit pana acum 130 de pagini si m-am surprins sa gasesc atea intrigi. Cred ca este unul din cele mai bune romane despre adolescenta.

| lovelygirl1 a răspuns:

Qua vadis de H. Sienkiewich
orice carte de jules vernes

| xTremeMe a răspuns:

Eu am citit Jucorile Foamei și mi-au plăcut foarte mult ( și am văzut și filmele de la primele 2... merită), iar acum citesc Instrumente Mortele... O serie de 5 cărți care sunt la fel de tari.