Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Ce carti pot recomanda un copil de 10 ani?
Pana acum a citit,,Colt alb " Citeste acum,,Fram ursul polar;" si intentioneza ca cumpere,, Singur pe lume"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer, Aventurile lui Huckleberry Finn, Prinţ şi cerşetor, Mizerabilii, şi de ce nu, chiar Fraţii Karamazov.

5 răspunsuri:
| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Jurnalul unei pustoaice, Tabara...etc

| jmarley a răspuns:

Fifty shades of grey

| Mihaivassi123 a răspuns:

Poti desigur sa ii dai sa citeasta Apolodor. Daca doresti si carti mai pentru copii de 11 ani poti sa ii dai sa citeasca Emil si detectiv, Poveste de craciun, Jurnalul unui pusti, Tabara...
Cam asta a fost. Sper ca te-am ajutat!

| PopSergiu a răspuns:

Singur pe lume este o carte foarte frumoasa.Eu as propune sa ineapa cartile Harry Potter 1-3 iar cand mia creste 4-7.

| Mihaivassi123 a răspuns (pentru PopSergiu):

Ai mare dreptate!