| Mihaela058960 a întrebat:

Cine imi poate da si mie niste exemple de romane de dragoste si aventura? Imi plac foarte mult aceste tipuri de carti gen Night school de C.J D. Sau romane despre adolescenti sau dramatice. Ador genurile astea si am incercat sa gasesc dar nu m-au fascinat prea multe. P.s. vreau sa cumpar aceste romane. Daca ati putea sa-mi dati exemple care se pot gasi si in librarii? Multumesc!

4 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

,,Invitatia la vals`` de Mihail Drumes

| Brieezer a răspuns:

Citeste Maitreyi de Mircea Eliade, poate o sa te ajute la bac.

| sokeging a răspuns:

Iti recomand tot ceea ce e scris de John Greene si Danielle Steele,ei sunt autori care numai despre adolescenti,dragoste si aventura contemporani. Daca nu ai o problema cu clasicii,Dumas tot ce este scris de el,Balzac,Gustave Flaubert, Jules Verne, Sir Arthur Conan Doyle, romanul SPartacus scirs de un italian, nu-mi vine in minte acum numele dar in fine astea te pot ajuta.Si din Romania, Chira Chiralina, Romanul Dan de Alexandru Vlahuta.

| Ciocolaticadulce a răspuns:

Buna...iti sugerz Miss Peregrine de Ransom Riggs..este o carte citita de foarte multi adolescenţi si cu siguranţă o vei gasi in librărie...carte este ca si un "fenomen international"...app este de +16...eu am 13..cartea este ceva gen mister... love story..prietenie...sper ca te.am ajutat