| AnOnIm20202020 a întrebat:

Buna,dau funda!
Ce varsta este potrivita pentru a citi cartea jurnalul unei pustoaice si insemnarile unei pustoaice?

Răspuns Câştigător
| Maty2000 a răspuns:

Heey! Eu am citit-o cand aproape implineam 12 ani si este vroba despre o pustoaica de 12 ani! Cred ca varsta potrivita incepe de la 8 ani deoarece cartea nu exprima o invatatura negativa si ar fi bine de citit cam pana la 14-15 ani, dar daca unii au placerea sa o citeasca si peste 15 ani, nimeni nu-i opreste. Sper ca te-am ajutat! Funda?

20 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Dupa nume, e genul acela de carte vanduta la reviste penale de pustoaice visatoare, umectate si nitel prostute, deci, da-i inainte!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Da,genu' ala de pustoaica ce citeste reviste feminaziste precoce, se imbraca in pantaloni atat de stramti de plesneste curu' pe ea si in paiete, dar e inocenta.Genu' ala de pustoaica care ii joaca pe degete pe vreo 4-5 baietei prostuti,cum vor ele,ca mai apoi sa ajunga la semi-smecherasu' mult dorit,care le-o da cu flit,iar apoi,stand plangand intr-un colt retras,isi contempla drama shakesperiana in dragoste, gravitand in jurul vesnicei, ireparabilei intrebartii "de ce e barbatii porcii ce nu stiu sa aprecieze sufletul meu pur, atat de alb, ca un jambon ars pe gratar". Genu ala de pre-femeie.Care,apropo,merita o bastarca peste nas din cand in cand. Just cause.

Zi tu,n-am, daca nu fata, c-asta n-o vezi, alura auctoriala de TeleEnciclopedia, ha?

Răspuns utilizator avertizat
| blackjackxdd a răspuns (pentru Dumnezău):

Ce descriere superba!

| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu.Nu-s misandre, la cat de sedat sunt pe subiectele de misandrie si misoginie retardate, ii miros imediat.Nici pui de misandre nu sunt ele, pentru ca nu urasc barbatul.Ele urasc ***, urasc vulgaritatea *** barbatului, venele-i incretite, maiestuoase, planand deasupra unui codru imblanit.De aceea,multe dintre ele,inca mai cred in printul fermecator,la nivel oarecum realistic,vor o povestioara ca-n telenovelele cu Fernando Collunga,vor rasfatate,mangaiate tandru si cald de un brat puternic, ce mereu sa le fie pavaza si sprijin intr-o lume a vicisitudinii, necuratiei, dominta de insasi necuratia ***, sursa animozitatilor terestre.

Iar am fumat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ahahahahaha...rolling on the floor

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca ai murit sau iar ai avut toane sa-ti iradiezi contul, coane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Neah... Acum mă logasem să verific ceva la private și am intrat un pic pe profilul tău, nu m-am putut abține de la a zice ceva la ce ți-a debitat cerebelul mai sus...laughing
Se prinde Hank de Walter sau îi mai dăm răgaz?

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica m-as tot schimba in rau de la un timp, ba vreau armata de subjugare a rasei, ba o ard segregationist, ba rasist crancen.Matale ce zici de evolutia cerebelului?

Se prinde, se prinde.Parca-l si vad pe goana incepand din primul episod al S6.Totusi,trebuie sa fii tampit sa pui bunaciune de Walt Whitman in baie! S-a cam dus pe copca realismul cu scena aceea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ăștia nu știu ce vorbesc. Păi n-ai fost mereu așa?:))

Scena aia a fost cretină și prin faptul că Walt a ținut așa o dedicație în baie, cu un cumnat la DEA și având în vedere și episodul de atunci, de când l-a întrebat Hank de la ce-ar putea veni inițialele alea - W.W., când a găsit aceleași rânduri prin notițele lui Gale. Mărturie clară a derapajului psihic în care a intrat Walt.
http://i.imgur.com/Dv38v.jpg
http://i.imgur.com/CYC2S.jpg
=))

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

M-am reapucat de acum doua zile, n-am mai scris ceva serios pe timp de zi de prin august anul trecut, ca si-asa imi trebuia destresant si calmant, ca nu-mi place sa iau Valium.Descrierea aceea e posibilul meu ton ipocrit, de white-knight, personaj ce protejeaza excesiv femeile prin discursuri mai delirante.It's a schizophrenia thing, desi nu-s ipocrit, as putea fi un atat de bun ipocrit, avand capacitatile mele de lunatic, de-as primi laude pe HotNews si alte site-uri de basisti.'

Dar am asa o lene...

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Apoi,crezi ca mai stiu? Ideea cu subjugarea recent a venit. Aveti nevoie de un dictator luminat, ma ofer voluntar!

Nu chiar.Scena a fost cretina pentru ca era lipsita de realism.De ce sa-l frece grija pe Hank ce carti/reviste are omul in baie.Derapajul acela a inceput cand a ras ca un nebun de unul singur in pivnita, dupa ce nu mai avea banii. Oricum, Hank n-are cum sa nu faca acea conexiune.A doua e penala.Suprarealista,cu acel accent de absurd necesar.Si dupa mi-a venit in minte dialogul acela intre roscatul recuperator al lui Saul si Huell.

| AnOnIm20202020 explică:

Scuze categoria.

| AnOnIm20202020 explică:

Nu cred ca este prea buna cartea

| PikaPikachu a răspuns:

Eu am citit cartile, iar personajul principal, adica pustoica laughing, are 12 ani, deci cam asta ar fi varsta.

| NarcisNrC a răspuns:

Scrie pe Coperta am vaz la soramea e la fel ca la Jurnalul unui pusti 8-15 ani. Funda?

| Nicole88 a răspuns:

16+ parerea mea happy

| pussycat15andreea a răspuns:

11 ani pentru ca nu este o carte mare sau interzisa copiilor sub 12 ani.deci poti sa o citesti pentru ca nu contine parti interzise