| crazyvioletflame a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea,, Insemnarile unei pustoaice"?

Răspuns Câştigător
| MissVamp a răspuns:

Este superba..am citit-o cu foarte mare placere...si primul volum si al doilea.este asemanatoare cu jurnalul unui pusti. daca l-ai citit.este vorba despre o fata care trece prin incercarile liceului...si isi face noi prieteni si noi dusmani..pana la urma desi nu e o fata DCP(draguta cool populara)are prieteni de incredere, si la greul care ii apare in fata, aceasta este ajutata de ei. Fundita?

2 răspunsuri:
| MissVamp a răspuns:

Cauta pe www.elefant.ro cred ca poti so cumperi de acolo.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

E superb de frumoasa.Descrie intamplarile unei adolescente de 13-14 ani si trairile ei.
Ea este influentata negativ de catre fetele DCP (dragute cool populare) ca este tocilara si putin ciudata, cu timpul isi face prieteni, incepe sa ii placa de un coleg dragut Brandon, se mai cearta si se mai impaca cu parintii si cu surioara ei Brianna.
Intre timp isi da seama ca nu trebuie sa o asculte pe rautacioasa de Mackenzie (cea mai populara fata din scoala)si ca si-a pierdut timpul facandu-i pe plac, lucru imposibil.
Este o carte in care ne regasim cu toate, merita citita.