| KatnissEverdeenFataDeFoc a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva carti interesante? Sunt clasa a 7 a.

Răspuns Câştigător
| Zacase a răspuns:

Oliver Twist, David Copperfield si Marile sperante, toate de Charles Dickens. Nu sunt grele, sunt interesante dupa parerea mea pentru varsta ta, fiecare reprezentand povestea de viata a personajului principal. Marile sperante are destul de multa actiune, antagonistul fiind un criminal. Astea sunt singurele carti pe care le-am citit cu placere in viata mea...

2 răspunsuri:
| DenisaKarolina a răspuns:

Mandrie si prejudecata, print si cersetor. Scuze nu prea citesc.

| AnGabrielutza a răspuns:

Heidi fetita muntilor
Matilda
Ciresarii
Momo
Calatoriule lui Guliver
Aventuri solitare
Romanul adolescentului miop
Prima carte cu secret

Sper sa-ti placa.

Funda?