| CristiB93 a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva carti interesante pe care le-ati citit si v-au placut foarte mult?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mizerabilii - Victor Hugo happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Dar trebuie sa specifici ce gen te intereseaza. Si ce intelegi tu prin "interesant".
Mie, de exemplu, poate mi se pare interesant un studiu amanuntit despre ugerele vacii, iar tie s-ar putea sa ti se para ceva dubios si plictisitor.
In orice caz, citeste "As crede in Dumnezeu" de Costel Babos. E usoara, o citesti repede si interesanta. Si nu, nu e religioasa.

| Cameliapantiru a răspuns:

"Portretul lui Dorian Gray''-Oscar Wilde
"Maestrul si Margareta''-Mihail Bulgakov
"Numele trandafirului''-Umberto Eco
"Magicianul''-John Fowles
"Marele Gatsby''-Francis Scott Fitzgerald

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dexter vise intunecate(Darkly dreaming Dexter )-Jeff Lindsay
(carte care a stat la baza serialului Dexter)
http://armadaa.blogspot.ro/2009/11/dexter-un-serial-genial.html