| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva carti de aventura si calatorii?( in afara de Jules Verne ).

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

"Papillon", "Insula Tombuctu", " Clandestin la bord", " Hoinar prin mările sudului", "Toate pînzele sus".

8 răspunsuri:
| Axel1234 a răspuns:

Cu sherlock holmes

| Fridăm a răspuns:

Seria ''Cireşarii'' de Constantin Chiriţă.

| MasterGoldX a răspuns:

O lume disparuta de Sir Arthur Conan Doyle; O mie si una de nopti; Don Quijote de la Mancha de Miguel de Cervantes; Corsarul negru/Regina Caraibilor de Emilio Salgari; David Copperfield de Charles Dickens; Aztec de Colin Falconer; Colt alb de Jack London.

| Pitzipoanca a răspuns:

"O lume disparuta" de Arthur Conan Doyle

| iusy98 a răspuns:

Odisea capitanului Blood

| Aberdeen a răspuns:

"Winnetou" de karl may.(are 3 volume)

| whattt a răspuns:

Pupaza din tei

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Selectezi de aici, http://1cartepesaptamana.ro/carti-de-citit-online-si-gratuite/
Pa, pa.