| Alesia1234 a întrebat:

Buna! Imi puteti recomanda niste carti din categoria crime/mister/thriller psihologic bune si care au un final imprevizibil? Pana acum am citit vreo 3 care chiar m-au impresionat (Pacienta tacuta, Intr-o padure intunecata, Mincinosii) si as vrea sa mai adaug cateva pe lista.

6 răspunsuri:
| Giaexcent a răspuns:

Când vine virba despre cărţi din categoria crime/mister, eu îţi recomand Misterul narcisei galbene de Edgar Wallace(ar trebui să încerci şi alte cărţi scrise de el sunt foarte interesante şi pline de suspans). Pe lângă asta, înceracă şi Colecţionarul de John Fowles.
Spor la citit!?

| Freya1 a răspuns:

Incearca,"casa de langa lac" de Kate Morton.
"Locuri întunecate " de Gillia Flynn."Obiecte ascutite"
"Călătoresc singura " Samuel Bjork
Nora Roberts "Obsesia"
Fetita din scrisoare "Emily Gunnis.
Si inca, cate mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate cărțile scrise de Edgar Wallace. Toate conțin aceași doză de mister, suspans, acțiune și imprevizibil. ❤

| CinevaDinPublic4 a răspuns:

Biblia

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Crima in Orisent Express de Agatha Christie!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru CinevaDinPublic4):

Omul a zis crime/mister!