| colectionarul2 a întrebat:

Buna imi puteti spune niste carti gen Regii Blestemati, Cavalerii Pardaillan?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Caută pe Google următori autori:
Eugen Sue, Paul Feval, Sir Walter Scott, Alexandre Dumas - tatăl, Victor Hugo, Michel Zevaco, Karl May, Teophile Gautier, Ponson du Terraille, Ioan Dan, Rodica Ojog - Brașoveanu. La fiecare vei găsi liste cu titluri de cărți.
Toate sunt excepționale ( ca gen „aventură")
Lectură plăcută.

| Asgard a răspuns:

Buna happy O serie de carti cu tema istorica ar fi Cavalerii ordinului Basarab. Iar daca doresti ceva mai intrigant, iti recomand cartea Secretele Monarhilor care are o analiza mai necenzurata a 4 dinastii regale ale Angliei.

| Liriah a răspuns:

Cum e "Regii Blestemati"? As vrea si eu sa o citesc.

| colectionarul2 explică (pentru Liriah):

Este o serie de carti extraordinara scrisa de maurice druon