| cristina9085 a întrebat:

Buna seara! Azi am citit 137 de pg intr-o zi, e normal? O pagina din carte are destul de mult scris

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic ca e un inceput bun! Incearca sa iti depasesti performata in fiecare zi cu cateva pagini! Daca o carte,, te prinde'' poti dubla numarul de pagini.Bravo ca citesti.
Cred si sper ca citesti din placere! Cand eram ca tine citeam foarte mult.Eram inscrisa chiar si la bibiliooteca orasului.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este putin!
Eu citesc de obicei carti cu sute d epagini, care nu are importanta cat scris are, daca continutul este atatde intrgant si atractiv ca nu pot lasa cartea din mana, pana nu o termin.
Este evidnet ca pentru generatia ta, care de obicei nu cititi nimci sa tis e para mult 100 de pagini, dar in realitate, sunt putine pagini.

| darrio2007 a răspuns:

O carte poate fi mare, medie sau mica. Daca este mica, ai citit putin.

| cristina9085 explică (pentru darrio2007):

E mare

| darrio2007 a răspuns (pentru cristina9085):

Inseamna ca ai citit destul de mult.

| NLS a răspuns:

Nu am mai citit în ultimul timp mai nimic (spre rușinea mea), dar pe vremea când citeam, minimul era 80-90 pagini în timpul scolii, în weekend ajungeam la 130-150... Si in vacante, în jur de 180 pe zi.

Deci e jos pălăria, daca citești peste 130 pe zi, într-o lume în care majoritatea nu mai citesc nici ziare sau reviste, decat articole tâmpite pe FB sau în online in general, din care înțeleg maxim jumătate (și sunt foarte optimist susținând asta), si sunt capabili sa reproducă cel mult un sfert.

| ReddY25 a răspuns:

Despre ce carte e vorba?

| cristina9085 explică (pentru ReddY25):

Despre o crima

| cristina9085 explică (pentru ReddY25):

,,crima perfecta'' asa se numeste

| ReddY25 a răspuns (pentru cristina9085):

Mersi

| mODIN a răspuns:

De ce ar fi anormal?

| atotraspunzatorul a răspuns:

Ai citit cu 137 de pg mai mult ca mine toata viata, gg keep at it.

| AlexSSWW2 a răspuns:

Nu e normal sa citești cărți, uita te și tu la televizor ca un om normal