| Giulia_7302 a întrebat:

Ce fac daca trebuie neaparat sa citesc o carte si am citit o pagina si nu e genul meu?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Inghiti in sec, si o citesti. Daca trebuie neaparat. Oi fi eu soarece de biblioteca, insa nici in situatia ta nu as vrea sa fiu!happy

| cretzufinish a răspuns:

O inchizi si deschizi pagina de internet cu rezumatul big grin

| DeXxa a răspuns:

O citesti, si nu cred ca dintr-o pagina iti dai seama ca nu e genul tau.

Deci, spor la citit.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Mie profesorul de romana din liceu imi spunea ca nu poti sa-ti dai seama daca-ti place o carte sau nu decat dupa ce citesti primele 100 de pagini. Daca ajungi aici si tot nu-ti place, abandoneaza. Ia un rezumat si gata.

| Daniel TM a răspuns:

O citesti oricum, daca trebuie.

| Fetita a răspuns:

Citesti rezumatul. La fel fac si eu cu cartile care nu imi plac.

| Alina_8184 a răspuns:

Mai citeste, poate iti va placea, de la prima pagina nu iti poti da seama daca e sau nu genul tau, pentru ca de obicei la inceput cartile sunt plictisitoare dar mai incolo poate se intampla ceva interesant si poate e chiar genul tau, iar daca nu iti place cauta rezumatul pe net. Spor la citit:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Giulia nu stiu sincer ce sa-ti spun pentru ca la fel ca cei care ti-au raspuns fac si eu adica daca nu imi place ori o citesc in scarba stii si poate poate se nimereste sa-mi placa sau daca nu am chef de citit si totusi trebuie ori caut filmul sau ceva de genul asta ceva video ori daca nu caut rezumatul in caz ca nu gasesc niciun filmuletz big grin

| anicika a răspuns:

Sa cautzi titlu pe youtube si te uiti la el da cartea arunc-o pe undeva :d bafta

| lory_3551 a răspuns:

Eu de obicei la cartile care mi le dadea de citit citeam un rezumat de pe net.