| Alisstor a întrebat:

Daca am deja scris un text in HTML cum il postez pe internet ca sa arate ca o pagina si sa poata fi citit de altii?

Răspuns Câştigător
| uMarian_1968 a răspuns:

Salut, ca sa postezi ceva pe internet ar fi mai multe variante.

1. Varianta gratuita
-domeniu si host gratis
-faci un blog

2.Cumperi un domeniu si host gratis
3.Cumperi atat domeniu cat si host;)

PS. Daca iti place sa publici pe internet te astept la mine pe site www.evrt-about.info;). Aici poti sa publici/gasesti articole de toate varstele;).

Daca te pot ajuta cu altceva sau vrei mai multe informatii da-mi un mesaj.

2 răspunsuri:
| Twitter a răspuns:

Nu este obligatoriu să ai hosting (cumpărat sau free)! Poţi pur şi simplu să iţi foloseşti PC-ul ca server in reţeaua internet. Asta poţi face instalând Apache pe PC-ul tău. Conectarea la server se face cam aşa http://ip-ul-tău/ (Dacă PC-ul tău şi apache este pornit!).
P.S. - Ceva mai simplu de folosit ar fi XAMPP [PHP.MYSQL.APACHE.]

| FashionDiva a răspuns:

Ai nevoie de un hosting, gasesti mai multe detalii pe http://learn.mozku.com