| SakuraTheCherryBlossom96 a întrebat:

Buna Seara! Caut si eu caut o carte pe care am citit-o acum mult timp.
Era vorba despre o fata, parintii ei au un fel de resort sau ceva de genul undeva intr-o padure daca imi amintesc bine si vine o familie acolo si familia aceea are un baiat cam de varsta fetei. Si imi amintesc ca la un moment dat cei doi se reintalnesc cand ea ajunge la facultate. Cred ca era scrisa de Nora Roberts dar nu sunt sigura.

3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Posibil să fie "Vacanța de vară" de Nora Roberts, aceasta este o carte romance care se învârte în jurul unei familii care deține un resort în munți și a unei fete care se îndrăgostește de un băiat pe care îl întâlnește acolo. Cei doi se reîntâlnesc ani mai târziu când fata ajunge la facultate.

Este o serie de trei cărți scrisa de Nora Roberts și se numesc
"Vacanța de vară" (Summer Pleasures),
"Vacanța de vară: Visul de vară" (Summer Dreams) și "Vacanța de vară: Amintirile de vară" (Summer Memories).

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Cred că cartea la care te gândești se numește "Escape to the Sun" (Scapă în soare) de Nora Roberts. Cartea spune povestea lui B.J. Harper, care își petrece copilăria și adolescenta într-un resort în pădure, unde îl întâlnește pe tânărul și atractivul Jordan Taylor. După ce se reîntâlnesc la facultate, B.J. și Jordan își dau seama că sentimentele lor unul față de celălalt au rămas aceleași.

| SakuraTheCherryBlossom96 explică (pentru 1Atotstiutorul12):

Buna, ai vreun link unde pot gasi cartea? O tot caut pe google dar nu dau de ea. Poate numai are acest nume.