| Mada2233 a întrebat:

am 12 ani si imi place sa citesc enorm. In lunile ianuarie-februarie am citit: Testamentul Incasului, Arcasul Verde, Regina Margot, Ivanhoe, Rob Roy, Fantoma din Catervill, Dragonul majestatii sale, Tronul de Jad, Razboiul pulberii si Harry Potter toate volumele asa ca nu prea mai stiu ce sa citesc am citit si Cartea Pierduta a Vrajitoarelor si continuarea ei Scoala Noptii chiar nu mai am idei imi puteti da si mie cateva exemple de carti? Nu vreau Morometii sau Amintiri din Copilarie sau genul asta de carti pentru ca le-am citit pe toate anul trecut.
P.S.- sa nu fie plictisitoare
DAU FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Am eu o pagina pe care vand niste carti, sunt in stare impecabila 90% din ele si le gasesti mai ieftin decat in librarii. Daca esti interesata de vreuna din ele cauta-ma ori aici ori pe pagina de facebook:
https://www.facebook.com/Târg-de-carte-723340591099959/? fref=ts
O zi frumoasa!

| Kaℓi a răspuns:

Citeste carti de Jules Verne.
De Alexandre Dumas, Michel Zevaco, Paul Feval.
Citeste Ciresarii, Fratii Jderi, Toate panzele sus!, La Medeleni.

| Aberdeen a răspuns:

„Winnetou" de Karl May... garantez că nu te va plictisi!
„Cronicile Warstone" de Joseph Delaney (9 volume traduse), sunt pline de suspans, puțin terifiante, dar chiar merită să le încerci.

Deocamdată ți-aș recomanda cărțile acestea. Lectură plăcută! happy

| doglover317 a răspuns:

Mie îmi plac foarte mult cărțile de la editura Arthur. Poți citi :" Istoria lui Razvan", "Bunicuta hotomana", "Clementina", "Minunata călătorie a lui Nils Holgersson" sau de la editura Litera "Insula Pierdutilor ( Descendentii )" care este foarte diferita de film. Pe cele de la Arthur le poți găsi la Cartureşti, Diverta sau poate chiar la Careffour. Dacă vei merge la Cartureşti, vei avea din ce sa alegi.
Te pup și spor la citit! :*