| ILoveMyBed a întrebat:

Bună TPU, am inceput sa scriu o carte si as vrea sa stiu ce parere aveti, dar vreau niste parere sincere. http://mockinjay16.blogspot.ro/
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pare interesant dar, atenție!, cam sînt multe greșeli de ortografie, de timpuri ale verbelor, de neconcordanță între regente și subordonate...
Și poate mai sînt dar am trecut doar fugitiv pe text.

| Libelle a răspuns:

Vrei un sfat?

Da naibii greselile de ortografie si punctuatie! Fa-le, corecteaza ce stii, altfel de ce ar exista editorii?

Suna interesant, continua si poate ajungi undeva cu asta. Nu se stie niciodata, inspiratia vine scriind. :)

http://dssmile.wordpress.com/

| Reiko a răspuns:

1. "intra in camera tinand in mana doua cutii de pizza calde, mirosul invadand camera" - incearca sa eviti repetitiile
2. "Angie doar chicoti, mereu i se paruse amuzant felul cum Paula era aproape obsedata de baietii draguti desi ea avea iubit de aproape un an de care nu se ferea pe strada cand vedea o '' bunaciune'' sa se intoarca la el si sa ii zica asta, el niciodata nu se suparase, ba din contra se uita si incerca sa ii gaseasca un defect" - propozitia asta e mult prea lunga, cam cat o fraza. Inainte de " el niciodata..." ar merge sa pui punct sau ";"
3. "acesta chestie, acesta familie" - dupa ce termini de redactat cate un capitol cel mai bine este sa-l recitesti pentru a evita posibilele greseli de ortografie si punctuatie.
Atat am de zis (in rest mi se pare ok).

Bafta in continuare si spor la scris~