| Andreea_Issabelle_1990 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de ajutorul tau.Am o tema de vacanta sa fac compuneri, dar nu mai am nici o idee.Ma poti ajuta?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face o compunere despre o lume mistica in care ai vrea sa traiesti, sau despre cum faci o calatorie imaginara oriunde vrei tu pe pamant, sau despre o parte din mitologie(cum ar fi sa descrii Egiptul antic sau dragonii din china antica)sau ai putea face o compunere cu titlul ''calatorie in trecut'' (Si scrii despre o parte din timp, care vrei tu) sau ai putea scrie despre Secolul 20 o compunere despre razboi sau viata oamenilor saraci de atunci.Alta idee legata tot de secolul 19-20 ar fi sa descrii viata din America(Fetele cu fuste lungi, cu buline sau baietii in pantaloni largi big grin)Sau te poti inspira de orice cultura:Spaniola, Engleza, Africana, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

4 răspunsuri:
| Sweet155 a răspuns:

Pai poti sa faci despre anotimpul tau preferat, despre ce ai facut tu in vacanta(mai inventezi) sau despre scoala.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Poti sa faci o compunere cu tema Ce Am facut in vacanta daca vrei iti dau cateva idei in privat

| YesorNo a răspuns:

Poti scrie despre ce ai facut tu in vacanta sau animalul preferat.

| Andreea_Issabelle_1990 explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Da multumesc