| Monica_Luiza_1999 a întrebat:

:*
Am nevoie de o poezie foarte speciala pentru o femeie speciala: diriginta mea. Termin clasa a VIII-a si as vrea sa ii las o amintire doamnei diriginte asa ca m-am gandit la o poezie. Va rog sa ma ajutati! :* :* :* :* :*
Funda :* :*

2 răspunsuri:
| Oltencuta a răspuns:

Atat de frageda, de Mihai Eminescu. E o poezie minunata. Dar tu nu citesti poezii fetito draga? Eu stiu Luceafarul pe de rost, am citit si stiu multe poezii de M. Eminescu, G.Cosbuc, V.Alecsandri si multi altii. Si am de 4 ori varsta ta. Citesc si acum, in special literatura despre dezvoltare personala. Cea mai frumoasa pierdere de timp, este citutul cartilor.

| Monica_Luiza_1999 explică (pentru Oltencuta):

Nu a zis nimeni ca nu citesc poezii. Doar ca am nevoie de o poezie ORIGINALA