| heiii a întrebat:

Am scris si eu ceva si as vrea sa va exprimati opinia.acum cateva minute am postat-o.Sunt 2 capitole.
http://www.wattpad.com/9907140-in-inconstient-capitolul- 1

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Este cu totul adevărat ce ai scris. Mereu ni se întâmplă să hotărască alții pentru noi și astfel e foarte posibil să ne fure personalitatea. Zic asta deoarece o persoană care nu își știe ideile, nu se poate decide și tot timpul se gândește la altceva se poate numi o persoană fără personalitate. În plus, acea persoană, poate când își va da seama de asta va fi poate prea târziu doarece va apuca sub acea -slavie-, dominație a celor din jur asupra ei și e foarte grav că ea nu se va putea descurca în viață, ca să nu mai zic că ori va deveni rebelă ori cei din jur îi vor alege un partener/o parteneră de viață. Putem lua un exemplu din viața reală. Adolescenții sau persoanele cu vârsta peste 18 ani nu mai sunt atât de maturi, nu-și știu lua viața în propriile mâini, că deh, au fost învățați să se subordoneze altora, să primească multe de-a gata. Și nu numai persoanele din jur. și Internetul ne poate face astfel de probleme, când depindem atât de el încât credem orice este pe un site și nu mai avem propria noastră opinie, suntem conduși de alții(din umbră) într-un cuvânt. Efectul îl putem vedea oricare dintre noi, doar să vrem.

| CeaCuMasca a răspuns:

M-am oprit din citit pe la jumătate, când deja fluxul de greșeli gramaticale m-a doborât.

| heiii explică (pentru CeaCuMasca):

Pai mi ar fi cu adevarat de ajutorul raspunsul tau daca mi ai spune si unde am gresit.