| BeastlyHarlot a întrebat:

Care ştie o carte ce merită citită?
De preferabil una cu multe drame.hee hee

Dau ˝ fundă ˝. happy

Răspuns Câştigător
| BVBArmyMember a răspuns:

Eu recomand Jocurile Foamei (3 cărţi). E mai mult de acţiune, dar merită citită.winking

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi-C.Petrescu.Maitreyi-M.Eliade.Anna Karenina-Tolstoi.Crima si pedeapsa-F.Dostoievski.Eseu despre orbire-J.Saramago.Autostrada-Cortazar.Metamorfoza,Colonia penitenciara-F.Kafka.Intrusul,Morometii-M.Preda.

| Sadop a răspuns:

De veghe in lanul de secara, Aventurile lui Sherlock Holmes happy.

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Drama:
Micutele mincinoase
Cred ca ai auzit de pretty little liars care este facut dupa carte.Nu trisa si te uita la serial pentru ca in serial ii alt A(un grup) si in carte alt A(NUS DACA II GRUP NU AM CITIT CARTEA EU MA UIT LA SERIAL).Am auzit ca nu se bazeaza pe aceleasi actiuni si acelasi A.

| marykaterineganea a răspuns:

"Tess d'Urberville" de Thomas Hardy are multa drama

| marrinaa a răspuns:

De veghe în lanul de secară de j.d. salinger. iar câteva cu mult suspans care chiar merită citite: îngeri şi demoni, conspiraţia, fortăreaţa digitală, toate de dan brown.