| Denisse66 a întrebat:

Ce carte merita citita de la bibloteca!~ Funda.

13 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Depinde, câţi ani ai?
Eu cred că Twilight, Harry Potter, Julles Verne sau "Momente şi Schiţe" de Caragiale love struck.

| zdrangoi a răspuns:

Cartea de telefon call me

| zdrangoi a răspuns:

Sper ca nu te-ai suparat.
hai sa-tii raspund si serios :
http://www.scribd.com/......a-Papadima

| Raiden a răspuns:

Slam de Nick Hornby

| jjeleu a răspuns:

Soarta de orfan
De Bolaselav Prus
Mi-a placut cartea enorm iar mie nu prea imi place sa citesc

| georginika a răspuns:

Toate cartile merita citite.Depinde si ce genuri preferi. Pentru 12 ani ai putea sa citesti niste carti de Jules Verne, Jack London, Charles Dickens. Spor la citit :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria ''Tunele''de Roderick Gordon&Brian Williams este foarte interesanta.Mai sunt si ''Cronicile Wardstone'' de Joseph Delaney.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimul mohican, Colt alb. happy

| DimLight a răspuns:

Tot de lucian blaga, n. stanescu, n. labis, marin sorescu, ion barbu, arghezi

| ady123 a răspuns:

Colt alb, Romane, Ciresarii sau carti de Lucian Blaga sunt bune

| Denisse66 explică:

Am 12 ani dar nu vreau despre alba ca zapada. zane etc ceva interesant

| Denisse66 explică:

Nu nu stai linistit\a!

| Alecsoo a răspuns:

S eu am 12 ani si am citit "tunele" sau cartile lui R.L.Stine toata seria "Goosebumps" mi.a placut mai ales "fantoma din vecini"... spor la citit funditahappy