| TotalDamage a întrebat:

FUNDA! Ce carte ar merita citita? Ceva care sa te tina in suspans.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sherlock holmes!

| Psihoyounger a răspuns:

Baltagul, de Mihail Sadoveanu. Este singura carte pe care am citit-o şi mi-a şi plăcut. happy Merită! Te va ţine în suspans până la sfârşit!

| Psihoyounger a răspuns:

@Ladyinblack, mie mi-a plăcut misterul. probabil ăsta a fost motivul pentru care am rămas atât de încântat.

| LadyInBlack a răspuns:

@Psihoyounger : Am citit o multime de carti printre care si Baltagul, l-am facut si la scoala si nu vad nimic impresionant. Pleca unu cu oile si este omorat, nevastasa il gaseste si e eroina povestii.

Uite ce am citit eu si m-a tinut cu sufletul la gura :
Codul lui Da Vinci - Dan Brown
Ingeri si Demoni - Dan Brown
Mana dreapta a diavolului - John Saul
Umbra - John Saul
Somnambulii - John Saul
Intuneric - John Saul
Krucifix - Codul care dezlantuie teroarea - Serge Brussolo
Prezenta - John Saul
Casa de la rascruce - John Saul
Legile crimei - John Sandford
Damnare - Lauren Kate
Ratacire - Lauren Kate

Sper sa iti placa.

| Zara_5520 a răspuns:

Pai ar fi literatura politista.Iti recomand Agatha Christie (SERIA MISS MARPLE, Hercule Poirot), Sir Arthur Conan Doyle(Sherlock Holmes) is un autor roman Rodica Ojog Brasoveanu. Sper ca te-am ajutat. LECTURA PLACUTA!

| justme1221 a răspuns:

O zi in tinutul oriorilor de R.L. Stine Editura :Goosebumps

| CompleteAndUtter a răspuns:

Paul Feval - Cocosatul happy