| YouDie a întrebat:

Ce carti bune imi recomandati? (pe care le-ati citit sau ati fi vrut ). Lasati-mi descrierea sau un link cu aceasta. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| BibuxBii a răspuns:

-Fluturi de Irina Binder e geniala, uite aici descrierea http://www.libris.ro/AfiseazaProdus.jsp?pr_id=616779
-O supradoza de moarte de Agatha Cristie http://www.libris.ro/AfiseazaProdus.jsp?pr_id=365084
-Maitreiy de Mircea Eliade e despre o dragoste interzisa
-Vara fatala de Mons Kallentoft http://www.libris.ro/AfiseazaProdus.jsp?pr_id=369155

7 răspunsuri:
| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Poti sa-mi spui te rog cati ani ai? Daca ai peste 12 ani merge Darul lui Jonas...este o carte cu un FOARTE puternic impact emotional...am bocit vreo 3 orehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, depinde ce varsta ai
O sa iti dau câteva carti de 14-15 ani
Si câteva de 15-20
1.legendele olimpului îmi plac foarte
Mult ambele volume, eu la 16 ani încă o mai citesc
2. aventurile lui tom sawyer
3.coliba unchiului Tom
4.near dracula castle daca stii engleza
5. mihai giugariu - mesagerul
6.ioan Chirilă - cu cartile pe fata
Cam astea sunt cartile mele preferate
BAFTA!

| YouDie explică (pentru CatutzaDragutza2002):

Am 14 ani

| YouDie explică (pentru anonim_4396):

Chiar acum citesc "Eroii" din Legendele Olimpului happy

| YouDie explică (pentru CatutzaDragutza2002):

Ai putea sa-mi descrii putin povestea?

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Este vorba despre un copil care traieste in viitorul foarte indepartat, in care nu exista culori, iar copiii cu probleme sunt omorati, meseriile sunt date de popor etc. Faza e ca Jonas a primit darul de a vedea amintirile din trecut(culori, anotimpuri, dar si amintiri urate gen razboaie)
Ma rog...nu zic mai multe..cartea e mult mai complexa! E super bulversanta! Ti-o recomand cu drag!

| Derp02 a răspuns:

Morometii, Padurea spanzuratilor, dincolo de aparente.