| magicianul19 a întrebat:

Ce carte in recomandati sa citesc? dar inainte sa mi-o recomandati sper ca ati citit-o. cele mai bune carti le voi citi. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Africanwitch a răspuns:

Golem- Gustav Meyrink

4 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

In ultima vreme am citit numai romane horror de John Saul (care, btw, este un specialist in domeniu). iti recomand, daca iti place genul:
"Casa de la rascruce"; "Umbra"; "Proiect divin"; "Creatura"; "Protectorul"; "Se arata furia oarba"; "Vocile"

le gasesti pe toate in format pdf pe www.scribd.com

| bb_9337 a răspuns:

Depinde aici si ce fel de persoana esti, ce preferinte ai. iti voi da cateva exemple si iti voi spune ce tip de carti sunt; dupa aceeaia vei putea sa alegi.
1. Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade (gandirea complicata a unui adolescent)
2. Invitatie la vals de Mihail Drumes (sfarsit tragic)
3. Despre ingeri de Andrei Plesu (o carte de eseuri, este folosit un limbaj destul de complicat)
4. Straini de Taichi Yamada (putin cam plictisitoare la inceput dar sfarsitul este genial)
5. Ospiciul muzelor (este un roman care nu te lasa sa-l dai jos din maini, obsesia unui elev pentru un scriitor)
6. REM de Mircea Cartarescu (SF, o doamna isi povesteste copilaria)
Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-a dansat decat o vara- Per Olof Ekstrom

| BogdanR a răspuns:

Romanele scrise de Sven Hassel, Shogun, romanele lui Dan Brown...