| AnnnnnaXD a întrebat:

Ce carti de autori romani imi recomandati? Prefer cartile cu mai multa actiune decat descriere.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Este un scriitor mare, uitat.Plecat apoi in SUA. Petru Popescu.E un scriitor delicios, are mai multe romane, poti sa-i citesti si viata si bibliografia. Mi s-a parut excelent 'Dulce ca mierea e glontul patriei"E si erotic si filozofic si ...nu te plictisesti...il citesti de la cap la coada rapid, fara intrerupere.

2 răspunsuri:
| AnnnnnaXD explică (pentru MadiiiNicolee14):

Multumesc, dar deja am dat fundita, nu pot sa ti-o dau tie. big grin