| BlackChocolateAndWhiteHeart a întrebat:

Ce carti imi recomandati? Dau funda pentru cele mai multe carti!

Răspuns Câştigător
| KittyKernel a răspuns:

1 Hobbitul de J.R.R.Tolkien
2 Codul lui DaVinci de Dan Brown
3 Conspiratia de Dan Brown
4 Zece negri mititei de Agatha Christie
5 Dracula - Bram Stocker
6 David Copperfield- 1 si 2 de Charles Dickens
7 Hotul de Carti - Markus Zusak
8 Miss Peregrine-Ramson Riggs
9 Baiatul cu pijamale in dungi-John Boyne
10.Regii blestemati( volumele 1.2.3.4.5.6.7)
11.Povestea anticarului-Charlie Lovett
12.Moby Dick-Herman Melville

Sper sa-ti placa!

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. O bucla in timp - Madeleine L'engle
2. Minunea ( preferata mea ) - R. J. Palacio
3. Magee zis Maniacul
4. Goosebumps - Fantosm din vecini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. O bucla in timp - Madeleine L'engle
2. Minunea ( preferata mea ) - R. J. Palacio
3. Magee zis Maniacul
4. Goosebumps - Fantoma din vecini - R. L Stine
5. Goosebumps - Bun venit in Taramul Ororilor - R. L Stine
6. Povestile vraciului - Vrajitoarele - Joshep Delaney
7. Jurnalul unui pusti (toata seria)
8. Percy Jackson si olimpienii ( toata seria )
9.

| BlackChocolateAndWhiteHeart explică (pentru anonim_4396):

Mersi de carti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackChocolateAndWhiteHeart):

Cu placere!

| Khalesionfleek a răspuns:

Imposibil sa nu aduc in discutie seria cartilor Harry Potter. Bineinteles ca daca nu esti interesata de astfel de carti, uita ca am amintit de ele.
Ce am citit eu in ultima vreme si s-a cam meritat...
Mincinosii de E. Lockhart, e superba, intreaga carte te tine sub un mister, iar finalul e... unexpected. E o lectura destul de usoara, o sa vezi ca uneori apar metafore care te vor face sa citesti de doua ori pasajul, si cel mai tare, e ca o gasesti on-line si o poti citi chiar de pe telefon.

Am mai citit ''Intimidare'' de Penelope Douglas, este, intr-adevar o poveste de dragoste intre un ''bad boy'' si vecina lui, dar merita citita, eu nu am lasat.o din mana pana nu m-am aflat la sfarsit.

O alta carte care mi-a placut, si are o lectura usoara este ''Adevarul despre fete'' (traducere in limba romana, dar in engleza titlul e total diferit: ''Beautiful Malice'') de Rebbeca James, o alta carte pe gustul meu, care te tine in priza pentru ca trebuie sa afli ce se intampla. A fost superba.

Si ultima carte care ti-o recomand, este una din anul 2032, ''Eve'' de Anna Carey, e o serie de 3 carti, eu am ramas la a doua, pentru ca... m-am cam plictisit, dar citind alte pareri, celorlalte fete le-a placut la nebunie.

Sper ca te-am convins sa citesti vreo una dintre ele, eu iti recomand cu toooot sufletul sa citesti Mincinosii, si in caz ca iti place, lasa-mi o parere!

| Andre00 a răspuns:

50 Shades Of Grey, trilogia..Crede-mă,nu ai nevoie de alte cărți.

| Alexa07Alexa a răspuns:

Alyson Noel -Evermore
Becca Fitzpatrik -ingerul noptii,
Andreea Cremer-Umbra Noptii
Casandra Clare seria instrumente mortale si seria dispozitive infernale
Cristina Lauren-Strainul seducator
Cristina lauren-ticalosul seducator
Denna Lee-Placeri interzise
E.L. James- 50Shades of Grey
Lauren Kate-Damnare
J.A Redmerski-Niciodata impreuna, Impreuna pentru totdeauna
Maya Banks -Dulce supunere
Maya Banks-Dulce Abandon
Samantha Young-Pe strada dublin
Samantha Young-Pe strada Londra
Samantha-Pe strada jamaica
Sylvian Reynard-Infiernul lui Gabriel
Sylvia Day-Atractia
Sylvia Day-Revelatia
Paolo Coelho-Adulter
Paolo Coelho- 11 minute

Toate sunt fictiuni, e genul meu preferat de carte.Merita crede-ma. ENJOY

| xandreeax213 a răspuns:

De 19 ori katherine, achimistul, cautand-o pe alaska, jurnalul annei frank