| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti v-au impresionat?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cugetările lui Pascal

| LPCTSTR a răspuns:

Pelinul negru

| Jidvei a răspuns:

Alea cu imagini

| BOSSMAN24 a răspuns:

M-au impresionat mult cartile din seria "Instrumente Mortale". In carti fiind prezentata o lume unde traiesc magicieni, varcolaci, vampiri, spirete ale naturii, elfi si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biblia
Lumea Sofiei
Acele locuri minunate
Tom Sawyer

| NotNamed a răspuns:

Cele de dezvoltare personala, psihologica, imi plac si cele de istorie cum ar fi Germania in perioada nazista. Cel mai mult m.a impresionat "secretele succesului" de Dale Carnegie

| Adrian5575 a răspuns:

Oamenii fericiti citesc si beau cafea - Agnes Martin Lugand
Zi dupa zi - David Levithan

| KR0NSTADT a răspuns:

Cărțile lui Jules Verne.

| Totenkampf a răspuns:

"Marile speranțe" de Charles Dickens m-a făcut să lăcrimez la final. Opera lui Proust este de asemenea de remarcat prin stilul cum este scrisă, de-a dreptul impresionant.

| Clytia a răspuns:

Cu siguranță "Frații Karamazov"!