| Yamx a întrebat:

Ce carti v-au impresionat si de ce? big grin

9 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Codul lui Da Vinci - plina de mister + ca mie imi place arta happy
Singur pe lume - descrie viata unui copi necajit si e trista sad
Stapanul inelelor - plina de aventura si actiune; autorul stie sa combine modurile de expunere

| Chris a răspuns:

Fiecare carte pe care am citit-o m-a impresionat, intr-un fel sau altul. Ultima carte pe care am citit-o este "Doctor Jivago" - Boris Pasternak, am vazut si filmul acum ceva vreme si este tulburator, impresionant. Ororile razboiului, destinele iubirii. O carte si un film de nota 10+.

| floriasdfg a răspuns:

Nu plange sub clar de lune, si L medeleniblushing. laughing)))))))
love struck incearcaa`leehee hee.

| lorrena97 a răspuns:

The vampires diaries - Jurnalele lui stefan pentru ca urmaresc un episod dupa carte cu acelasi nume si pot sa spun ca e super. cred ca am facut o pasiune

| Strawish a răspuns:

Legendele Olimpului - Ambele volume.happy
Mie îmi place mult să citesc despre zei şi chestii d-astea din mitologia greacă.happy

| Danasilvia a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult "Vraciul" de Tadeusz Dotega Mostowicz
pentru ca ne aminteste cat de imprevizibila este viata si cum indiferent ce rau ni se intampla exista un plan pentru noi ce duce la restabilirea echilibrului in vietile noastre. E o carte foarte frumoasa si usoara!

| Ando1dul a răspuns:

Foarte frumos este romanul maitreyi(de mircea eliade). este vorba despre un european(25 ani) care se indragosteste de fiica sefului sau in varsta de 16 ani si traiesc o poveste de iubirea extraordinara din momentul in care se muta in casa ei...e super si iti garantez ca daca o citesti nu vei regreta. FUNDA?

| luminitaLL a răspuns:

Dama cu camelii de A, Dumas, o peveste de dragoste foarte frumoasa... daca esti o fire mai romantica sigur iti va face placere sa o citesti

| shamanking4ever a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult Capcana o carte de groaza. Pt ca are multe chesti in easadsuspans,groaza, aventura, actiune...)