| MMadalina a întrebat:

Ce carti v-au impresionat cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Copil fiind, carti ca Pinocchio de Carlo Collodi, Singur pe lume de Hector Malot apoi La Medeleni de Ionel Teodoreanu etc. Adult mi-a placut foarte multe carti si acum imi vin in minte Pasarea Spin de Colleen McCullough, Vraciul deTadeusz Dotega Mostowiczsi, Balciul desertaciunilor de William Makepeace Thakeray, Mataniile de Florence L. Barclay, Mandrie si prejudecata de Jane Austen sau Panza de paianjen de Cella Serghi, Recurs pentru memorie de Elena Gronov Marinescu, Arta conversatiei, Arta compromisului de Ileana Vulpescu etc.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

->Josephine Cox-Imposibila uitare
->Iris Johanesen-Sa nu crezi in nimeni
->Claude Mossc-Procesul lui Socrate
->Samuel Butler-Si tu vei fi tarana
->B.Delinsky-Sfideaza-ti soarta
Cam asta am citit eu in ultimul timpthinking

| Psihiatra a răspuns:

Moartea Caprioarei aproape ca m`a facut sa plangbatting eyelashes

| LifeFail a răspuns:

Singur pe lume- Hector Malot
sad

| aniriiiiii a răspuns:

Invitatie la valslove struck

| Shuellen a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot

| AvalohAlyn a răspuns:

In general ma impresioneaza cartile religioase, despre Sfinti, vietile lor etc.
Ca o carte obisnuita ar fi Jules Verne-20 000 de leghe sub mari si tot Jules Verne, o calatorie spre centrul pamantului.
Sunt si multe altele frumoase ca :Ciresarii, Singur pe lume, Colt Alb etc.