| Zuzu30 a întrebat:

Buna TPU :*
Cine ma poate ajuta si pe mine?
Vreau sa citesc o catre, dar cele care ni le dau la scoala nu-mi plac... vreau o carte despre adolescentii, despre viata de adolescent ceva gen biografia unei adolescente thinking.
Stie cineva?
Fundaa!

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Sanda Budis-Fata tatei si mama fetei. Istoria unei vieti intre Romania si Elvetia
Adolescentii nu prea isi publica jurnalele, nu prea intereseaza pe nimeni, asta e faza. Dar carti gen jurnal sunt foarte multe, banuiesc ca tu vrei ceva mai modern. O carte adolescentina am vazut la o prietena, seria cu Ingerul Noptii de Becca Fitzpatrick. Sunt ok, mie mi s-au parut cam copilaroase, dar cred ca tie ti-ar placea.

Ah, si inca o carte frumoasa, mai moderna. http://dssmile.wordpress.com/2013/12/12/ken-follett-pactul-leilor/

| Florennce a răspuns:

Citeste Romanul adolescentului miop de Mircea eliade. E autobiografia unui adolescent. Sau Ciresarii de Constantin Chirita, 5 volume, biografia a 7 prieteni care traiesc diverse peripetii.
Bafta!